консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Хірургічне лікування ІХС

Аорто-коронарне шунтування

Коронарне шунтування, аортокоронарне шунтування (АКШ) – операція, що дозволяє відновити кровообіг в артеріях серця шляхом обходу місця звуження коронарної судини за допомогою шунтів.
Операція АКШ вимагає максимальної концентрації хірурга і його команди, що включає асистентів, анестезіолога, перфузіолога і операційних сестер. Ця операція триває в середньому 3-4 год. Проводиться із застосуванням апарату штучного кровообігу (ШК). У деяких випадках ця операція можлива на працюючому серці. Вирішення про те, яким чином провести аорто-коронарне шунтування, приймається індивідуально в залежності від типу і тяжкості ураження коронарних судин і необхідності одночасного проведення додаткової операції (заміна або реконструкція одного з клапанів, видалення аневризми і т. д.).

На даний час під час операції коронарного шунтування зазвичай застосовують графти (шунти) з внутрішньої грудної артерії (маммарокоронарне шунтування), променевої артерії (аутоартеріальне аортокоронарне шунтування), великої підшкірної вени нижньої кінцівки (аутовенозне аортокоронарне шунтування).

Аорто-коронарне шунтування без штучного кровообігу

Технічно складна процедура, що вимагає тривалого навчання, але, при достатній тренованості і досвідченості кардіохірурга, якість анастомозу не поступається анастомозу виконаному традиційним методом. Однак, навіть відмовившись від ШК, ризик емболії ГМ досить високий, за рахунок техніки бічного перетискання аорти при накладенні проксимального анастомозу. Атеросклеротичне ураження висхідної аорти – це основний фактор ризику розвитку порушень мозкового кровообігу і появ неврологічних симптомів. Пошкоджені під час операції атеросклеротичні бляшки разом з током крові можуть потрапити в дрібні гілки судин і викликати порушення кровообігу. Спеціальні системи накладення проксимального анастомозу дозволяють відмовитися від часткового перетискання аорти і знизити ризик емболії. Максимально повне обстеження стану аорти на етапі підготовки до операції вкрай важливий. Обстеження аорти має включати не тільки візуальне і пальпаторне дослідження, а й методи ультразвукової діагностики. Такі дослідження, як епіаортальное ультразвукове дослідження (EU) і черезстравохідна ехокардіографія (TEE) є достовірними та інформативними методами оцінки стану стінки аорти і дозволяють вибрати для пацієнта найбільш оптимальний метод лікування. У поєднанні з ендоскопічним виділенням судини, АКШ на працюючому серці показує гарні результати за термінами реабілітації.

Перевагами операцій коронарного шунтування без апарату ШК є:

• відсутність травматичного ушкодження клітин крові,
• менша тривалість операції,
• швидка післяопераційна реабілітація,
• відсутність ускладнень, пов’язаних з ШК.






Right Menu Icon