консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Впровадження нових технологій в практику хірургії магістральних судин

21-02-2019

З початку 2019 року на базі кафедр анестезіології та інтенсивної терапії та кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика ДУ «Інститут серця МОЗ України», виконано вже понад 300 оперативних втручань. Серед них велика кількість унікальних операцій з великим хірургічним та анестезіологічним ризиком. Однією з таких операцій є повний дебранчінг з подальшим ендопротезуванням аневризми грудного відділу аорти.

Згідно статистики, у США щорічно діагностується 2000 випадків аневризми аорти. Поширеність цього захворювання складає 5-20 випадків на 1 млн населення в рік. При патологоанатомічних дослідженнях загиблих від нетравматичних причин, аневризма аорти виявляється в 1,5% випадків. При відсутності хірургічного лікування смертність протягом 3 міс. у подібного контингенту хворих становить 90%.

Впровадження в клінічну практику ендопротезування аорти суттєво змінило уявлення про хірургічне лікування патології грудної аорти. В даний час великий інтерес представляє гібридний метод хірургічної корекції захворювань грудного відділу аорти, який в даний час активно впроваджується в ДУ «Інститут серця МОЗ України».

Позитивні результати лікування та менша кількість ускладнень в порівнянні з традиційним методом оперативного лікування, роблять даний підхід кращим вибором при лікуванні пацієнтів з високим хірургічним ризиком. Гібридна хірургія грудної аорти включає в себе поєднання ендопротезування і дебранчінг гілок дуги аорти.

Дебранчінг (англ. debranching) – це метод гібридної корекції аневризм аорти, суть якого полягає в попередньому шунтування (протезуванні) великих гілок аорти з метою їх перемикання і подальшої імплантації стент-графтів в аневризматично розширений відділ аорти. В результаті подібного втручання мінімізується ризик ішемічних ускладнень і летальних випадків у порівнянні з відкритими хірургічними операціями, за рахунок зменшення часу перетискання аорти, часу штучного кровообігу і тривалості ішемії головного мозку та внутрішніх органів.

Одна з таких операцій нещодавно була виконана під керівництвом завідуючого кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н., член– кор. НАМНУ, проф. Бориса Тодурова.

У проведенні операції брали участь дві хірургічних і одна анестезіологічна бригади.

Анестезіологічне забезпечення подібного типу оперативних втручань зажадало застосування нових підходів та методів, які з успіхом впроваджуються на кафедрі, що передбачають одночасну регуляцію гемодинаміки, серцевої діяльності та церебрального кровотоку.

Тривалість операції склала близько чотирьох годин. Переведення на самостійне дихання було здійснене через 3 години. Наразі пацієнт готується до виписки.



Right Menu Icon